Rehber

Wordpress Sitenin Tema İsmi Nasıl Bulunur?

Günümüzde her gün birçok web sitesi açılıyor ve açılmaya devam ediyor. Bu web sitelerin yarısından fazlası kolay, hızlı ve güvenilir olduğu için sitesinin altyapısında Wordpress kullanıyor. Wordpress üzerinde ücretli, ücretsiz bir çok tema kullanılmaktadır.

Webmasterlar ve web sitesi açacak birçok kişi siteleri için tema arayışına giriyorlar. Bu süreçte insanlar doğal olarak en çok ziyaret ettikleri veya takip ettikleri sitelerin temalarını beğeniyorlar ve kullanmak istiyorlar. İlgili temanın ücretli veya ücretsiz olabildiğini bulmak ve kurmak için ismini öğrenmek gerekiyor. İlgili temanın ismini bulabilmek için genelde site sahibine ulaşılmaya çalışır veya Wordpress temaları hakkında bilgisi olan kişilere sorulur. Bu tür zaman alan işlerle uğraşmamanız için Wordpress altyapısını kullanan bir sitenin teması nasıl bulunur, onu anlattım.

Öncelikle ilgili siteye Google Chrome tarayıcısından giriniz. Daha sonra sayfa tamamen yüklensin, sayfa tamamen yüklendikten sonra CTRL+U tuşlarına basınız.

Daha sonra çıkan sayfada bir sürü kod ve link göreceksiniz. İlk paragraf bölümünde head kodlarının arasında linkler yer alıyor. Orada siteismi/wpcontent/themes/temaismi/style.css linki yer alıyor. Aşağıda yer alan görsel ile daha detaylı bir şekilde anlarsınız.

Tema Kodu Linki

Tema ismini öğrenmek istediğiniz sitenin kod bölümüne tarif ettiğimiz şekilde girdiyseniz ve yine tarif ettiğimiz şekilde ilgili linki bulduysanız o linke tıklayınız. Linkte aşağıda yer alan bir görsel çıkması gerekiyor. Çıktıysa kırmızı ile işaretlediğimiz alan temanın ismidir.

Tema İsmi

Temasını beğendiğiniz site Wordpress ise tema ismini kodlardan kolay bir şekilde bulabilirsiniz, çok karışık diyorsanız diğer yöntemimize göz atabilirsiniz.

Wordpress Tema Sorgulama Sitesi ile Tema İsmini Bulmak!

Benimde en çok kullandığım yöntemlerden birisi olan bu site ilgili sitenin tema ismini bulmak ile kalmıyor kullandığı eklentileri de sizinle paylaşıyor.

Siteye giriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra size böyle bir sayfa gelecek.

Tema Sorgulama Sitesi ile Site ismini bulmak

Arama bölümüne tema ismini bulmak istediğiniz web sitesinin url adresini yazınız. Tema ismini bulmak istediğiniz web sitesi Wordpress ise aşağıda yer alan görseldeki gibi sonuçlar gelecektir.

Ben sitemde NewTech Wordpress teknoloji teması kullanmaktayım, sonuç doğru bir şekilde görüntülenmiştir.

Yukarıda yer alan görselde ise kullandığım eklentiler gözükmektedir.

Size anlattığım iki yöntem ile Wordpress altyapısını kullanan bir web sitesinin tema ismini çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı