MobilTeknoloji Haberleri

Apple, uygun fiyatlı yeni iPhone için kolları sıvadı!

Amerika menşeili teknoloji firması Apple, diğer iPhone modellerine göre daha uygun fiyatlı iPhone için çalışmalara başladı.

Biliyorum bu haberi görünce bende sizin gibi şaşırdım. Bu Apple ne yapıyor? Teknoloji devi firma tüm kullanıcıların beklediği uygun fiyatlı iPhone SE 2020’yi çıkarmıştı. Apple, bu tarz uygun fiyatlı telefonları her sene çıkarmaz. Apple her zaman ki gibi  meraklı kullanıcılarını biraz bekletir ve bir süre sonra uygun fiyatlı telefonu piyasaya çıkartır. Uygun fiyatlı iPhone’nun bu yıl çıkması sebebi ile diğer uygun fiyatlı telefonu 2-3 yıl sonra çıkartmasını bekliyorduk ancak söylentilere göre iPhone 12’nin fiyatı SE 2020 gibi uygun fiyatlı olacak.

[benzer benzer_ids=”1314″]

Uygun fiyatlı kavramı bizlere 2000-2500 fiyatlarını hatırlatıyor ancak Apple firmasının genel olarak telefon vb akıllı cihazlarının fiyatı gerçekten pahalı ancak fiyatına göre gerek yazılım desteği olsun gerek teknik özellikleri olsun gerçekten de çok kaliteli cihazlar üretiyorlar. Kalite her zaman üst düzey olduğu için maliyet ve fiyatlar da doğal olarak pahalı oluyor.

Uygun fiyatlı  SE 2020’nin fiyatı 5.299 TL’den satışta. Apple cihazların fiyatlarında birçok markanın cihazlarının fiyatları gibi dalgalanma olmuyor. Fiyatlarda düşüş oluyor ancak hiçbir zaman yükselme olmuyor. Yükselme görürseniz fiyat yükselmesi cihazın satan satıcıdan kaynaklanmaktadır.

Uygun fiyatlı iPhone 12, 5G bağlantısından mahrum kalacak!

Piyasaya sürülmesi beklenen beşinci iPhone 12 modeli  diğer iPhone modellerine göre teknik olarak biraz zayıf olacak ve 5G bağlantısından mahrum kalacak ve 4G bağlantısı ile gelecek.  Büyük ihtimalle telefonun özellikleri SE 2020’nin teknik özelliklerine göre biraz daha güçlü olacak ama çok güçlü olmayacak diye tahmin ediyoruz.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı