GenelHaberMobil

Lenovo ve Motorola Elektronik Cihazların Garanti Süresini Uzattı!

Koronavirüs sebebi ile cihazlarını yetkili teknik servislere götüremeyenleri mutlu edecek bir haber geldi. Ülkemizde oldukça fazla kullanılan Lenovo ve Motorola cihazların garanti süreleri uzatıldı.

Bir çok ülkede görülen ve etkisini günden güne artırmaya devam eden Koronavirüs sebebi ile  bir çok firma fiziksel mağazalarını kapatmak ve hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bu süreçte en çok etkilenenler elektronik cihaz kullananlar oldu. Sorun yaşadıkları elektronik cihazlarını garanti kapsamında tamir ettiremeyen kullanıcılar mağdur oldular.

Koronavirüs sonrasında da cihazlarının garanti süresi biteceği için  tamir işlemini yaptıramayacak olan kullanıcılarını düşünen Lenovo ve Motorola elektronik tüm cihazların garanti süresini 31 Mayıs 2020 olarak belirledi. Cihazlarının garantisi 15 Mart ile 30 Nisan tarihinde bitecek kullanıcılar bu durumdan yararlanabilecek.

Lenovo ve Motorola gibi bir çok elektronik cihaz üreticisi de kullanıcılarını düşünerek garanti sürelerini uzattı. Samsung, OnePlus, Vivo ve Realme 31 Mayıs tarihine kadar garanti sürelerini uzatırken Huawei ise bu süreyi 30 Haziran olarak açıkladı. Apple tarafından ise garanti sürelerinni uzatacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı