Pazarlama Stratejileri

Koronavirüs ile Değişen ve Gelişen Pazarlama Stratejileri

Dünyayı derinden etkileyen ve gün geçtikçe etkisini artıran koronavirüs sebebi ile başta ekonomi olmak üzere bir çok alanı etkiledi. Koronavirüs meslekleri de etkilerken pazarlama sektöründe çalışan kişilerin stratejilerini baştan aşağıya değiştirmesine sebep oldu.

Koronavirüs sebebi ile ülkemizde hemen hemen tüm firmalar homeoffice çalışma düzenine geçti. Bu sebeple bir çok pazarlama uzmanı stratejilerini geliştirmek ve değiştirmek zorunda kaldı. Bu sebeple sizlere koronavirüs sebebi ile rutin pazarlama stratejilerin hariç daha farklı neler yapılabileceğini anlatacağım.

Podcastlar ve Videolar Oluşturun!

Videolar Çekin: Bir çok kullanıcın evde olduğu bu dönemde insanların farklı kişilerin seslerini duymaya ihtiyacı var, bu sebepten ötürü kullanıcıyı sıkmayacak, samimi ve içten videolar çekebilirsiniz.

Podcastlar Oluşturun: Bu dönemde podcastlar hem çalışanlar hem de kullanıcılar için çok işe yarayacaktır. Belli aralıklar ile bunu yapmanız fayda sağlayacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarınızdan Akımlar Başlatın,Bilgilendirme Gönderileri Paylaşın!

Akımlar başlatarak ilgi çekin; Bir çok çalışanın evde kaldığı ve evden çalıştığı bu dönemde akım başlatarak müşterileriniz ve takipçileriniz ilgisini çekebilirsiniz. Yapacağınız akım sizin yaratıcılığınıza kalmış bir şey.

Paylaşacağınız bilgilendirme gönderilerinin görselleri ve videoları rakiplerinizden daha farklı ve ilgi çekici olmalı. İlgi çekici görseller ve videolar hazırlar iseniz kullanıcının aklında kalan siz olursunuz.

Canlı Destek Kullanın!

Müşterileriniz ile yakın bir şekilde görüşemediğiniz için web sitenizde canlı destek kullanın. Sitenize gelen müşteri adaylarının ne aradığını ” analytics ” programları ile analiz edebilir ve aradıklarını bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Ayrıca canlı destek kullanarak onlarla siteniz üzerinden iletişime geçerek müşteri adaylarını satın almaya ikna edebilir ve olumlu sonuç almaya çalışabilirsiniz.

Bu konuda yapılabilecek bir çok pazarlama stratejisi var ancak etkili olacağını düşündüklerimizi ekledik, sizlerin de bu konuda bir görüşü var ise aşağıda yer alan yorum kısmında görüşlerinizi belirtebilir ve makalemizi okuyacak olan pazarlama uzmanlarına destek olabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı