Pazarlama Stratejileri

Koronavirüs Hastalığı E-Ticaret Sektörünü Nasıl Etkiledi?

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs hastalığı, bir çok iş sektörünü etkiledi ve gün geçtikçe etkilemeye de devam ediyor. Fiziksel mağazalarını kapatan bir çok mağaza ve kuruluş satışlarını internet siteleri üzerinden sürdürüyor.

Bildiğiniz gibi ülkemizde bir çok E-Ticaret sitesi var ve rekabet üst düzeyde diyebilirim. Rekabet bu düzeyde olunca koronavirüs hastalığının E-Ticaret Siteleri nasıl etkilediğine birlikte bakalım.

Bir çok E-Ticaret sitesi artık ürün eklerken virüsün barınabileceği ve müşterilerde korku yaratan ürünleri eklemekten sakınıyor. Bu tarz ürünlerin olmaması hem sipariş oranını düşürmüyor hemde müşteriye güven veriyor.

E-Ticaret sektöründe satışında en çok artış yaşanan ürünler sağlık ürünleri oldu. Mendil, sabun, dezenfektan, kolonya ve tuvalet kağıdı satışlarında çok büyük bir artış var.

Kargo sayılarında da çok fazla bir artış yaşanıyor çünkü insanlar satın alacakları ürünleri artık dışarı çıkarak almıyor onun yerine E-Ticaret sitelerinden sipariş ediyor, bu sebeple kargo sayılarında artış yaşanıyor.

Koronavirüs Hastalığının E-Ticaret sektörünü olumlu olarak etkilediğini söylersek doğru bir yorum yapmış oluruz diye düşünüyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı