Teknoloji Haberleri

Karneler Erişime Açıldı: e-Okul Üzerinden e-Karne Nasıl Görüntülenir?

Herkesin merakla beklediği karneler sonunda erişime açıldı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri veli bilgilendirme sistemi olan e-okul üzerinden erişime açıldı. Bu şekilde veliler ve öğrenciler karneleri ellerinde tutamasalarda sanal ortamda görebilecekler.

[benzer benzer_ids=”1318″]

e-Okul üzerinden e-Karne nasıl görüntülenir?

Öncelikle e-okul‘a giriş yapınız. Daha sonra ana sayfada çıkan veli bilgilendirme sistemi girişi ekranına tıklayın ve istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurun. Bilgileri doğru bir şekilde girerseniz aşağıda yer alan görseldeki gibi bir ekran sizleri karşılayacak. Bu ekranda sol tarafta sondan 6. sırada bulunan E-Karne tuşuna basınız.

Bastıktan sonra sizi farklı bir sayfaya yönlendirecek. Yönlendirmez ve hata alırsanız tarayıcınızın pop-up ayarlarını açmanız gerekiyor. Aşağıda yer alan görselleri takip ederek tarayıcınızın pop-up ayarını aktif edebilirsiniz. Yukarıda link bölümünün yer aldığı yerde kilit simgesi var. Bu simgeye tıklayın.

 

Kilit simgesine tıkladıktan sonra ” açılır pencereler ve yeniden yönlendirmeler ” yazısının yanında yer alan engelle butonuna basın ve orada birçok seçenek sizlerin karşısına çıkacak. İzin ver tuşuna basarak pop-up iznini vermiş oluyorsunuz.

Şimdi tekrardan e-Karne sekmesine basın ve sayfayı yenileyin. e-Karne bölümünün açıldığını göreceksiniz.

Buradan dilerseniz karne bölümüne veya ” Ziya Öğretmen’den Mektup ” alanına ulaşabilirsiniz. Karne bölümüne erişmekte bir sorun yaşarsanız yorum bölümünü kullanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı