Mobil

iPhone Nasıl Yedeklenir?

Günümüz de telefonlarda üst sıralardan olan markalardan birisi ise iPhone markalı telefonlardır. Birçok genç diğer markalara göre bu markaları seçmeyi tercih etmekteler. Günümüzde insanlar çektikleri özel resimlerin, videoların ve rehberleri gibi önemli detayları saklamak istemektedirler. Ancak bazen sistemsel sorunlar nedeni ile telefonunuzdaki bu bilgilerin hepsi gidebilir.

Bir anda iPhone içinde biriktirdiğiniz bilgilerin hepsi yok olabilir. Bazen telefonun içindeki bilgiler telefondan daha değerli olabilmektedir. Çoğu insan özellikle iş telefonları olarak da iPhone tercih etmektedir. Bu yüzden bu telefonlar içerisinde çok önemli bilgiler olmaktadır. Bu bilgilerin kaybolması onlar için çok büyük sorunlar haline gelebilmektedir. Birçok insan bu yüzden telefonundaki bilgilerini bilgisayarlarına yedeklemeyi tercih etmektedirler. İnsanların bunu tahmin ettikleri için kafalarında iPhone nasıl yedeklenir? Sorusu canlanmaktadır. Birçok insanın ve özellikle yeni iPhone kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir. Bu sorunuzun cevabını aşağıda yanıtlayacağız.

iPhone Nasıl Yedeklenir?

iPhone’nun içeriklerini bilgisayara yedeklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

-iPhone’u USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayınız.

-Bilgisayarınızla bağlantı kurulduktan sonra iTunes programı otomatik olarak açılacaktır. (Program açılmıyor ise sizde açabilirsiniz)

-iTunes’un sol tarafında bulunan sekmelerden DEVICE sekmesinin altında sizin iPhone adınız gözükecektir.

-iPhone adının görüldüğü sekmeye sağ tıklayın. Çıkan seçeneklerden “Back Up” seçeneğini seçiniz.

-Bu işlem sonrasında iTunes en üst tarafında bulunan durum bildirim bölümünde size ait olan iPhone yedeğinin alındığını göreceksiniz.

iPhone nasıl yedeklenir? Sorusunun cevabını belli başlı olan bu adımları izleyerek yapabilirsiniz. Bu işlemlerin sonucunda iPhone içinde bulunan videolarınız, rehberiniz ve fotoğraflarınız gibi birçok verilerinizi yedeklemiş olacaksınız. Herhangi bir durumda bu yedekleri kullanmanız mümkün olacaktır. Bu yedeklemeleri başka bir iPhone’a da aktarmanız mümkün olacaktır. Bütün verilerinizi ve bilgilerinizi korumak adına bu yedeklemeleri aylık olarak ya da haftalık olarak yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Otomatik yedekleme hatırlatıcılarıyla da unutmadan düzenli olarak yedeklemelerinizi yapabilirsiniz. Bu yedeklemeleriniz şifrelenmektedir ve ulaşılmaz.

Sizin bilgileriniz ve telefonunuz olmadan bu yedeklemelere ulaşılması mümkün değildir. Güvenlik önlemleri açısından oldukça gelişmiş olmasından ötürü birçok insan iPhone marka telefonları tercih etmektedir.       

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı