Teknolojik Ürün İncelemesiRehber

Uygun Fiyatlı Laptop: Hometech Alfa 400C İncelemesi!

Son zamanlarda uygun fiyatlı birçok cihazı ile ön plana çıkan Hometech firmasının lise, üniversite öğrencileri için uygun, film, dizi izleyecek veya ofis programlarını kullanacak kişiler için yeterli donanıma sahip ve uygun fiyatıyla dikkat çeken laptopu Hometech Alfa 400C hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Hometech Alfa 400C’nin Teknik Özellikleri

İşletim Sistemi: Windows 10
Bellek: 3 GB
Depolama Alanı: 32 GB
İşlemci: Intel Celeron N3350
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 500
Pil Kapasitesi: 9000 mAh
Ekran Çözünürlüğü: 1920×1080
Ekran Çözünürlüğü ve Panel Biçimi: Full HD IPS LED Ekran

Hometech Alfa 400C ‘nin teknik özellikleri yukarıda da gördüğünüz gibi oyun oynanacak bir bilgisayar için çok yetersiz. Bu bilgisayarı satın aldığınızda beklentinizin çok yüksek olmaması gerekiyor. Çünkü oyun oynayamaz ve çok fazla bir işlem yapamazsınız. Dizi veya film izlerken çözünürlüğü 1080p’ye aldığınızda görüntüde donma yaşanacaktır. 720P’de ise donma kısmen olabilir. 480P’de ise sorunsuz video izlerseniz. Cihazın içerisinde tahminime göre bir soğutma işlevi gören fan veya buna benzer bir donanım yok. Soğutma işlevi gören donanım var ise çok fazla işe yaramıyor diyebilirim.

Cihazın ağırlığı 1 kg’den fazla ancak cihazın kalınlığı sadece 18mm olduğu için bir yere taşırken veya diz üstünde kullanırken bir sorun teşkil etmiyor. Sadece 32 GB depolama ile gelen laptop, sistem dosyalarına ayırılan kısım sonrası size 25 GB civarı bir alan kalıyor. Bu depolama alanı kullanıma göre yeterli veya yetersiz olabilir. Cihazı alırken bunları göz önünde bulundurmayı unutmayın.

[benzer benzer_ids=”1192″]

İnanmayacaksınız ama şarjı %100’e ulaştığında bitmesi uzun sürüyor. %100 doluluk oranı ile şarj aletini hemen hemen 12 saat kullanmayabilirsiniz. Gün geçtikçe batarya yıpranmaya ve bu süre azalmaya başlıyor. Tasarım olarak da Macbook’a benzediğini söyleyebilirim. Size göre benzemiyor olabilir ama bana göre çok benziyor. Tasarım olarak çok şık ve narin olması alınması için bir sebep.

Laptop’un kapağı sürekli aç kapa yapınca vidalar kendi kendine gevşiyor ve klavyenin sol üst ve sağ üst tarafında kırılmalar yaşanıyor. Anlamayan birisi cihazı bozabilir, vidayı sıkıştıramayabilir. Bu yönden kötü diyebilirim. Arka kapak vidaları kendi kendine gevşiyor. Gevşedikçe sıkıştırmazsanız bir süre sonra kapakta açılmalar olabiliyor.

Hometech Alfa 400C  Ne Tarz Kullanımlar İçin Alınır?

Ha, illa ben bu cihazda canım sıkıldığında oyun oynamak istiyorum diyorsanız, Windows mağazasında yer alan birçok oyunu oynayabilirsiniz. Asphalt Airborne’yi rahat bir şekilde oynatıyor. Sanırsam GTA: San Andreas ve CS 1.6 gibi düşük sistem gereksinimi isteyen oyunları oynayabilirsiniz.

Kısaca bu cihazı satın almak isterken çok büyük beklenti içerisinde olmayın. Lise ve Üniversite öğrencileri slayt vb ödevlerini Office programları üzerinde kasma olmadan gerçekleştirebilir. Photoshop yapanlar CS6 programını sorunsuz bir şekilde  kullanabilir. Şahsen ben kullanırken sıfır donma yaşayarak kullandım.

Ayrıca tarayıcı üzerinde sekmeler arasında sorunsuz geçiş yapabilir ve kullanabilirsiniz. Tarayıcı üzerinde video izlerken çözünürlük  480P’nin yukarısında olursa video içerisinde kasma yaşanabiliyor. Umarım cihazı almadan önce kafanızda yer alan sorulara cevap bulabilmişsinizdir. Sizde görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı