Rehber

E-Posta Nasıl Açılır?

E-Posta Nasıl Açılır?

E-Posta hesabını açmak günümüzde özellikle 10 yıl önce oldukça zor bir işlemdi. Bunun nedeni insanların interneti ve bilgisayarları pek iyi kullanmayı bilmemesinden kaynaklıydı. Günümüzdeyse insanlar birçok E-Posta şirketleri üzerinden kendilerine ücretsiz bir şekilde E-Posta hesabı açabilmektedir. Bir mail hesabı açabilmek günümüzde oldukça basittir. Bu konuda eğer kendi markanız veya şirketiniz için bir mail hesabı açmak istiyorsanız bazı gereken adımları izlemeniz gerekmektedir. Kendinize ait bir domain adı mevcutsa bu konuda kendi uzantınızı kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle alan adını satın aldığınız firmalar üzerinden bir mail hesabı açabilmeniz mümkündür. Bazı firmalar alan adı satışı yaparken aynı zamanda alan adını içeren mail hesapları açabilmektedir. Bu konuda çeşitli paketlere göz atarak size uygun olan paketleri satın alabilirsiniz.

Gmail ve Yandex

Özellikle kurumsal bir mail hesabı açmak istiyorsanız Gmail ve Yandex üzerinden kolay bir şekilde E-Posta hesabı açabilirsiniz. Bu konuda ücretli ve ücretsiz şekilde hizmet verilebilmektedir. Bu konuda özellikle alıştığınız bir ara yüzü mevcutsa istediğiniz mail hesabını seçebilirsiniz.

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google,  ücretsiz olarak e-Posta hizmeti vermektedir. Gmail hizmetini günümüzde duymayan yoktur. Özellikle oldukça kullanışlı olması ve işlevinin yüksek olması nedeniyle birçok kişi tarafından mail hesabı açmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca kendinize bir mail hesabı açtığınız zaman bir Google hesabına sahip olmuş oluyorsanız Bu sayede Google şirketinin size sunmuş olduğu her hizmetten faydalanabiliyorsunuz.

Özellikle bu hizmetler arasına Google Adsense, Google Drive gibi uygulamalar yer almaktadır. Bunların arasın en önemli olan uygulamaysa Youtube uygulamasıdır. Kendi mail hesabınızla birlikte Youtube içerisinde bir kanal oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu sayede ekstra olarak üyelik açma işlemleriyle uğraşmanıza gerek yoktur. Yalnızca mail hesabı açarak uygulamaları kullanabilirsiniz.

Mail Hesabı Olmayan Kimse Kalmadı

Günümüzde özellikle bir ticari faaliyeti olan kişilerin her zaman bir mail hesabı mevcuttur. Bu konuda internet içerisinde barınmayan bir kişi için bile E-Posta adresleri otomatik olarak oluşturulabilmektedir. Bir mail hesabı olmak istiyorsanız bu konuda ücret ödemek durumunda değilsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı