Oyun

CS:GO FPS Arttırma ve Ping Düşürme Ayarları!

CS:GO FPS Arttırma ve Ping Düşürme Ayarları

Günümüzde savaş oyunları arasında en popüler oyunlardan birisi olan CS:GO oyununu milyonlarca kişi oynamaktadır. Her gün yüzbinlerce kişi oyun içerisinde oynayarak stres atmaktadır. Oyuncuların kendi oyun bilgisayarlarıyla birlikte oyunu oynarken herhangi bir sıkıntı yaşadığı görülmez. Ancak bu konuda orta seviyede olan bilgisayarlar için CS:GO oyununda yüksek verim ve FPS alabilmek için oyuncular çeşitli yöntemlere başvurabilmektedir. Özellikle oyundaki akıcılığın artması için bu konuda bazı ayarla mevcuttur. CS:GO FPS arttırmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Steam uygulamasının içerisinde yerel dosyalar menüsü içerisinde CS:GO dosyalarının tam olup olmadığından emin olabilirsiniz. Bunun için dosyaların bütünlüğü doğrulayarak gerekli tarama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yüksek FPS alabilmek için bu konuda yapabileceğini bir diğer işlem görüntü ayarlarını değiştirmektir. Görüntü ayarlarının değiştirilmesiyle birlikte oyuncuların daha iyi bir oyun verimi alabileceği aşikardır. Bu konuda görüntü ayarlarında yer alan gölge, doku detayları ve shader detaylarını en düşük seviyeye getirerek yüksek performanslar elde etmeniz mümkündür.
  • CS:GO FPS arttırma işlemleri arasında oyun ayarları yer alır. Ayarlar menüsü içerisinden eşleştirme Ping oranının en fazla 40 yapabilirsiniz. Bu konuda ban genişliğini sınırlı yapmamanız tavsiye edilir.

CS.GO Oyun Hızlandırma

CS:GO oyununu hızlı ve akıcı bir şekilde oynamak isteyen kişiler ekran kartı ayarlarını yapabilir. Özellikle NVİDİA ekran kartına sahi olan kişiler 3D görüntü ayarlarını kullanabilir. Bu konuda yüksek performanslı bir NVİDİA işlemcisini seçmeniz gerekmektedir.

CS:GO Ping Düşürmek İçin

CS:GO oyununda Ping oranından memnun değilseniz bu konuda Ethernet kablosunu kısa tutabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınız varsa Ethernet kablosunu kısa tutarak Modemle aralığınızı kısa tutabilirsiniz. Kablonun kısa tutulması sizin Ping oranınızın düşmesini sağlar. Bunun yanı sıra Ping oranının yükselmesine neden olan bir diğer durum VPN kullanmaktır. VPN programıyla birlikte oyuna giriyorsanız VPN programını devre dışı bırakınız. Bu şekilde Ping durumunuz daha iyi bir seviyede olacaktır. Ayrıca arka planda internetinizi meşgul eden tüm programları görev yöneticisi üzerinden kapatınız.  Gereksiz yere internetin kullanılması Ping durumunu olumsuz etkiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı