Rehber

Apple Music nedir, nasıl kullanılır?

Apple Music nedir, nasıl kullanılır?

Bu yazımızda siz değerli makale okuyucularımıza, Apple Music ile alakalı olarak bir takım bilgiler sunmaya çalışacağız.

Apple Music Olayı Nedir?

Apple Music olayı, her ay bir abonelik sistemi olmakta olan bir tür müzik dinleme platformudur. Aplle Music olayı iTunes de olduğu gibi şarkı başı ya da albüm başı herhangi bir biçimde ücret talep etmemektedir. Bu olay yerine aylık bir biçim belirli periyotlar ile ücret ödenmektedir. Benzer şekiller olmakta olan ve şuana dek kullanıcılarına birden çok farklı biçimler de müzik dinleye bilme imkanı sunmaktadır. Bu duruma misaller verecek olursak; Deezer ya da Spotify tarzı online müzik dinleyebilme olanağı sağlamakta olan ve Apple Music olayı gibi her ay abonelik şekli modele sahip olan seçenekleri bu kategoriye alabiliriz.

Apple Music Nasıl İndirilir?

Apple servisinin yeni sağlamış olduğu müzik uygulamasını aktif bir biçimde kullanabilmek için iOS 8.4 versiyonunu iPhone cihazınıza ya da iPad cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Gerekli olmakta olan bu güncellemeleri gerçekleştirdekten sonra cihazınızın ana ekranında “ Apple Music “ isimli uygulama simgesinin var olduğunu göreceksiniz. Lakin iPhone ya da iPad gibi cihaz modelleriniz ile güncelleme yapmak istemez iseniz App Strore olayına giriş yaparak, “ Apple Music “ uygulaması bulabilmeniz sizler için yeterli olacak olan bir seçenek olacaktır. Apple Music olayını bilgisayar üzerinden dinleyebilmek için ise iTunes yazılımının en güncel sürümüne ve formatına sahip olmanız gerekmektedir.

Apple Music Olayı İçin Ücretlendirme Nedir?

Apple Music olayının tanıtımı yapıldıktan sonra en fazla merak edilmek olan soruların en başında  “ Apple Music için ne kadar ücret ödeyeceğim? “ sorusu gelmektedir. Apple Music olayı için ABD ( Amerika Birleşik Devletleri ) ücretlendirme tutarına göre 9,99$ ( 9,99 dolar ya da 9,99 USD ) ödeme yapmaları gerektiği açıklanmış bir husustur. Lakin yine bu ücretlendirme fiyatı güncel olmayıp, yine ABD ‘nin ( Amerika Birleşik Devletinin ) belirlemiş olduğu dolar kuru üzerinden değişiklik ve değişkenlik gösterebilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı