Teknoloji Haberleri

Apple, Arama Motoru Satın Alarak Google’a Rakip Mi Oluyor!

Teknoloji devi Apple, arama motoru satın alarak Google’a rakip olmayı hedefliyor. Apple, arama motoru satın alırsa Google’ı yılda 15 Milyar Dolar gibi bir zarara uğratabilir. 

Bildiğiniz gibi Apple’ın akıllı telefonları ve diğer cihazlarında varsayılan arama motoru olan  Google, Apple’a bu durum için tamı tamına 7-8 Milyar Dolar ödeme yaptığı biliniyor. ABD basınında yer alan haberlere göre Apple, bu anlaşmayı sonlandıracak ve kendi arama motorunu satın alacak. Bu durum gerçekleşirse Google gerçekten hatırı sayılır bir miktarda  maddi  zarara uğrayacak.

Arama motoru satın alacağı iddia edilen Apple, Tüm akılı telefonlarda ve diğer akıllı cihazlarda varsayılan arama motoru olarak  kendi tarayıcısını yapacaktır. Varsayılan arama motorunun Apple’ın satın almış olduğu arama motoru olması, arama motoruna milyonlarca kullanıcı kazandıracak. Bu şekilde de hızlı bir yükseliş başlacak diyebiliriz.

[benzer benzer_ids=”1178″]

Forbes’in haberine göre Apple’ın satın alabileceği muhtemel arama motoru DuckDuckGo olarak belirlenmiş. DuckDuckGo’nun 1 Milyar Dolar gibi bir ücretle satın alınabileceği iddia ediliyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı