MobilAndroidTeknoloji HaberleriYazılım

Google, Android 11 Güncellemesi ile Birlikte APK’dan Uygulama Yüklemeyi Zorlaştıracak!

Dünya’da milyonlarca kişi akıllı telefon kullanıyor ve kullanmaya devam ediyor. Rekabetin üst düzey olduğu bu ortamda Akıllı telefonların yazılım sektöründe de rekabet ve kalite çok yüksek diyebiliriz. Firmalar daha fazla kullanıcı kazanabilmek ve en iyisi olabilmek için mobil işletim sistemlerini her gün geliştiriyor ve geliştirmeye devam ediyor. iOS ile çok zorlu bir rekabette olan Android, Google tarafından gün geçtikçe geliştirilmeye devam ediyor.

Milyonlarca kullanıcının iOS yerine Android’i tercih etmesinin en büyük sebebi özgürlüktür. Çünkü iOS’da birçok uygulamayı dışarıdan indirip kuramıyor ve kısıtlı bir deneyim yaşıyorsunuz. Android’de ise birçok modlu, hileli, ücretli ve Play Store’da yer almayan uygulamaları APK yolu ile kurabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek dış kaynaklardan uygulama yükleme özelliğini aktif ederseniz APK ile uygulama yükleyebilirsiniz.

 

Google, Android 11 Güncellemesi ile Geliştiricileri Çok Şaşırttı!

Geliştiriciler yapmış oldukları birçok testden sonra yaşadıkları sonucun bir hata olduğunu düşündüler ve Google ile iletişime geçtiler. Google, beklenmedik bir cevap vererek geliştiricileri bir hayli şaşırttı. Geliştiricilerin yaşadığı APK’dan uygulama yükleme zorluğu sistemin bir parçası olarak ifade edildi. Buna göre Android 11’de dışarıdan uygulama yüklemek çok zor olacak. APK ile uygulama yüklerken direkt cihaz dosyalarına erişilmesi çok zorlu bir hale gelecek.

Sizlerde görüşlerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı