MobilRehber

Android Telefonlarda Logoda Kalma Sorunu Nasıl Çözülür?

Android telefonların yaşadığı en büyük sorunlardan birisi ise cihazların açılırken logoda kalma sorunudur. Bu sorun bazı markaların cihazlarında kronik olup sürekli tekrar edebiliyor. Diğer markaların cihazlarında ise kronik olmayabiliyor.

Android Telefonlarda Logoda Kalma Sorunu Neden Oluşur?

Genellikle bu sorun telefonu sıfırlar iken veya hatalı yazılım yüklemesi yaparken oluşuyor. Bazı markalarda ise telefonunuzu açıp kapattığınızda bile bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Logoda Kalma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu sorunu iki yöntemle çözebilirsiniz. İlk yöntemimiz genellikle çözüm vermektedir. 2. yöntemimiz ise riskli bir yöntemdir.

  • Recovery Mode ile telefonu sıfırlama; Öncelikle telefonunuzu kapalı hale getirin. Daha sonra ise telefondan telefona değişen tuş kombinasyonunu yapın. (Genellikle ses açma+ güç düğmesi oluyor.) Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra telefonunuzu Recovery Mode’a almış oluyorsunuz. Genellikle gelen ekran şu şekilde oluyor.
Recovery Mode

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses açma ve kısma tuşları ile hareket edebilir. Güç tuşu ile tıklama yapabilirsiniz. Wipe data/factory reset bölümüne geliniz daha sonra güç tuşuna basın ve yes’e basın. İşlem bittikten sonra reboot system now’a basın. Telefonunuz yeniden başlayacaktır. Büyük ihtimalle logoda kalma sorununuz çözülmüştür.

Recovery Mode ile sorununuzu düzeltemediyseniz sizleri en zor çözüm olan stock yazılımı yükleminiz gerekiyor.

  • Stock Yazılım ile telefonu sıfırlama; Stock yazılım ile telefonu sıfırlamak çok kolay değil, çünkü yapacağınız bir hata telefonunuzun brick olmasına sebep olabilir. Telefonunuz brick olursa brick sorundan telefonunuzu kurtarmanız çok kolay olmayabilir. Yetkili bir servisden yardım almanız gerekebilir.
Downloading Mode

Öncelikle telefonunuzu downloading moduna alınız. Downloading modunun tuş kombinasyonu cihazdan cihaza değişmektedir. İnternet üzerinden telefonunuzun downloading tuş kombinasyonunu öğrenebilirsiniz.

Daha sonra ise telefonunuzun markanızın stock rom yükleme yazılımı olan uygulamayı bilgisayarınıza indiriniz. İndirdikten sonra telefon modelinizin ismini markanız ile yazarak Google’da stock rom adı ile aratınız.

Stock rom’u indirdikten sonra telefonunuzu bilgisayara data kablosu aracılığı ile bağlayınız ve ve yazılımın dosyalarını markanın stock rom yükleme yazılımana ekleyin ve yükleme işlemini yazılım telefonu okuduysa başlatın.

Yazılım ve bilgisayar telefonunuzu okumaz ise sürücüleri güncelleyin ve farklı bir data kablosu deneyin. Yazılım yükleme işlemi sonrası logoda kalma sorununuz yüksek ihtimalle çözülecektir. Çözülmez ise yetkili bir servise götürmekte fayda var.

Umarım bu içeriğimiz işinize yaramıştır. Yaşadığınız sorunları yorum bölümünde belirtirseniz sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Bu sorunun çözülebilmesi için sıfırlamanız gerekiyor. Şimdilik başka bir çözümü yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı