HaberMobil

Apple, Amerika’da Yağmalanan Cihazlarını Kilitledi!

Amerika’da çıkan olaylar nedeniyle birçok mağaza yağmalandı. Bu yağmalanan mağazaların içerisinde büyük teknoloji markalarının mağazaları da bulunuyor. Yağmalanan mağazaların içerisinde Apple’ın mağazasıda bulunuyor.

Bu yağmalanma yüzünden birçok sıfır Apple cihaz çalındı. Çalıntı iPhone’ların konumu bilen teknoloji devi firma, cihazları kilitleyerek deyim yerindeyse kullanılamaz hale getirdi.

Çalınan telefonları mağazalarına geri getirilebilmesi için cihazları kilitledi ve aşağıda yer alan uyarı bildirimini yayınladı.

Görselde yazan açıklamanın Türkçesi şu şekilde; Lütfen Apple Walnut sokağı’na geri dönün. Bu cihaz devre dışı kaldı ve takip ediliyor. Yerel yetkililer durumdan haberdar.

Telefonları yağmalayan kişiler cihazları açtıklarında bu ekranla karşılaşacaklar. Telefonun kilitlenmesi ve yerel yetkililere haberdar edilmesi sebebi ile cihazı yağmalayanların yarısından fazlası ürünü geri getirecek. Apple, bir uğraş içine girmeyerek cihazlarını tekrar geri alabilecek diyebiliriz.

Yağmalanan cihazların hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve kilitlenmesi Apple’ın bütün cihazların kontrolünün elinde bulundurduğunu ve müdahale edebildiğini gösteriyor.

Yeni tanıtılan iPhone SE hakkında tüm detaylara aşağıda yer alan makalemizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı